Na internetskom portalu dnevno.hr su objavljeni tekst i snimka pod nazivom naslovom "Bajić u jednoj sobi od javnosti skriva dokaze protiv svih ratnih zločinaca u Hrvatskoj". Pored dosadašnjih različitih teorija o urotama o kojima smo čitali, ova teorija pokazuje kako se ne radi o istraživačkom novinarstvu, profesionalnom poznavanju povijesti ili poznavanju rada uprave i pravosuđa. (18. 10. 2013.)
Moguće je da Zvonimir Hodak, Karolina Vidović Krišto i Josip Jurčević prije svojeg izlaganja nisu ni jednom pogledali izvješća državnih odvjetništava koja se dostavljaju Hrvatskom saboru, jer da jesu, bili bi upoznati da su, kako Državno odvjetništvo Republike Hrvatske tako i nadležna Županijska državna odvjetništva koja su postupala u tisućama predmeta zbog ratnih zločina, na svojoj Internetskoj stranici objavljivali brojna priopćenja i stručna izlaganja o postupanjima u tim predmetima. Stoga, ni u tekstu niti u prilogu apostrofirani Mirko Norac nije jedini okrivljenik budući da su kazneni postupci zbog ratnih zločina pokrenuti protiv više od 3500 osoba. Ujedno, napominjemo kako je predmet protiv Rahima Ademija i Mirka Norca proslijeđen Republici Hrvatskoj na nadležno postupanje po pravilu 11bis Pravilnika o postupku i dokazima od Međunarodnog kaznenog tribunala za bivšu Jugoslaviju sa dokaznim materijom koje su prikupili haški istražitelji.
Svi do sada javno objavljivani podaci u priopćenjima i stručnim izlaganjima pokazuju kako su nebulozne tvrdnje o sobi u kojoj se od javnosti skrivaju dokazi protiv svih ratnih zločinaca.
Dakle, ne postoji soba u kojoj se skrivaju dokazi protiv svih ratnih zločinaca, ali postoji Baza podataka ratnih zločina koja sadrži podatke i dokaze koji se odnose na zločine počinjene u Hrvatskoj i izvan njezina područja na štetu hrvatskih građana. Baza podataka je dostupna policiji i drugim tijelima koja su nadležna prikupljati dokaze i podatke o ratnih zločinima.
U Bazi podataka nisu predmeti zbog oružanih pobuna i drugih kaznenih djela za koja je primijenjen Zakon o općem oprostu jer se ti podaci nalaze u županijskim državnim odvjetništvima koja su ih preuzela nakon ukidanja vojnih sudova i vojnih tužiteljstava. Za te je predmete naloženo da se ne uništavaju kako bi povjesničari kojima je stalo do istine raspolagali podacima radi istraživanja.
Upućujemo na neke od linkova:
http://www.dorh.hr/PodaciOPrijavama2
http://www.dorh.hr/DrzavnoOdvjetnistvoRepublikeHrvatskePostupanjeU
http://www.dorh.hr/PostupciVodeniZbog
http://www.dorh.hr/PostupanjeUPredmetimaRatnihZlocina
http://www.dorh.hr/PodaciOPrijavama2
http://www.dorh.hr/PostupanjeUPredmetima
http://www.dorh.hr/Default.aspx?sec=645
http://www.dorh.hr/DrzavnoOdvjetnistvoRepublikeHrvatskePriopcenje03
http://www.dorh.hr/osij1204
http://www.dorh.hr/Priopcenje08
http://www.dorh.hr/DopunaRanijimPriopcenjima